Başkanın Mesajı


Değerli meslekdaşlarım,

Sinir Sistemi Cerrahisi derneği olarak Ocak ayı içerisinde olağan genel kurulumuzu yaptık ve yeni Yönetim Kurulumuz görevine başlamıştır. Oluşan yeni yönetim kurulumuzla birlikte 2020 yılı içinde bahar aylarında sempozyum ve sonbaharda 16. Sinir Sistemi Cerrahisi Ulusal kongresini düzenlemeyi planlıyoruz. Genel Kurul’a gelerek bu onurlu görev için bizi destekleyen meslektaşlarımıza ,destek veren hocalarımıza ve üyelerimize teşekkür ederiz

Kurulduğu günden bu yana Türk Nöroşirürji camiasının duayen hocalarımızın da desteği ve yol göstermesiyle, genç akademisyenlere çalışmalarını sunabilecekleri bir çatı oluşturmak, hocalarımızın tecrübesiyle genç meslektaşlarımızın ufkunu açmak prensibine bağlı kalan derneğimizin, bu misyonunu yeni yönetim kurulumuz olarak da devam ettirmek arzusundayız.

Sinir Sistemi Cerrahisi Dergisinin yayın hayatını dönemimizde de devam ettirmek istiyoruz. Sizlerden gelecek özgün çalışma, derleme, vaka sunumlarıyla eksik sayılarımızı da çıkartarak, dergimizi öncelikle Ulakbim ve diğer endekslere sokabilmek niyetindeyiz.

Büyük şehirlerde çok yoğun bir tempo altında hizmet veren akademisyen ve uzmanlarımızla birlikte Anadoluda da zor şartlarda, kısıtlı imkanlarla çok başarılı işlere imza atıldığının bilinciyle, periferde görev yapan uzman hekim ve akademisyen arkadaşlarımızın da çalışmalarını kongremizde sunabilmeleri , dernek çalışmalarına aktif olarak katılabilmeleri en büyük hedeflerimizden biridir.

Yeni yönetim kurulu olarak internet sitemizden ulaşılabilecek e-kitap formatında bir beyin cerrahisi kitabı hazırlamayı planlıyoruz. Kitabın ilk bölümü olarak santral sinir sisteminin vaskuler anomalileri kısmını hazırlamayı planladık. Yönetim kurulumuzdan arkadaşlarımızın editörlüğünde bu konuda görev almak isteyen arkadaşlarla bu kitabın ilk kısmını en kısa zamanda internet sitemizden yayınlamayı planlıyoruz.

Çeşitli tarihlerde yuvarlak masa toplantıları tarzında , çeşitli şehirlerde sınırlı katılımcıyla tıplanıp, birkonu hakkında tecrübe ve bilgi paylaşımı temelli toplantılar bir diğer hedefimiz.. Bunlardan ilki ‘bir akademisyen nasıl olmalı’ başlığını içeriyor ve İzmirde yapmayı planlıyoruz.

Sizlerin katkılarını ve yönetim kurulumuza desteğinizi bu zorlu görevleri yerine getirirken görebilmek en büyük arzumuzdur.

Saygılarımızla
Prof. Dr. Kasım Zafer Yüksel

top
Copyright © 2015 - 2021 SİNİR SİSTEMİ CERRAHİSİ DERNEĞİ